JL702A HPE Aruba 8360-16Y2C Port-to-Power Switch Bundle, 16 Port (New)
Write a Review
Ask Questions
  • SKU: JL702A
  • UPC: 190017387673
  • MPN: JL702A
  • Condition: New
  • Availability: Stock Available | Please Request A Quote For Large Quantities
In Stock & Ready To Ship!
Current Stock:Only left:
Description
Condition: NEW
Manufacturer Part #: JL702A
End of Life / Last Day Of Support: February 28, 2031
Replacement Part: JL702C
Device Type: Switch - 16 ports - L3 - managed
Enclosure Type: Front to back airflow rack-mountable 1U
Subtype: 100 Gigabit Ethernet
Ports: 16 x 1/10/25 Gigabit SFP / SFP+ / SFP28 and 2 x 40 Gigabit QSFP+ / 100 Gigabit QSFP28
Performance: Switching capacity: 1.2 Tbps / Latency: 1 µs / Throughput: 2 Mbps
Capacity: Virtual interfaces (VLANs) per port for 802.1q: 4094
Jumbo Frame Support: 9KB
Power: AC 120/230 V (47 - 63 Hz)
Power Redundancy: Yes
Dimensions (WxDxH): 17.4 in x 16 in x 1.73 in